Idea wyjazdu

Podróżować można na wiele sposobów. Z biurem podróży lub na własną rękę, z solidnym planem albo spontanicznie, z walizką na kółkach bądź z plecakiem na ramieniu… Można by tak wymieniać dalej i dalej – bo na odkrywanie nowych miejsc jest naprawdę wiele sposobów. Większość ludzi marzy o tym, by przeżyć w swoim życiu jakąś niesamowitą przygodę, jednak często brakuje im odwagi, czasu czy też najzwyczajniej w świecie pieniędzy, by wyruszyć w nieznane.

My chcemy udowodnić, przede wszystkim sobie, ale również innym, że tak naprawdę wystarczy tylko chcieć. Chcieć i robić wszystko w kierunku realizacji celu, bo przecież nikt niczego nam nie poda na złotej tacy.

Jesteśmy dwoma dziewczynami z dwoma rowerami, ogromnymi marzeniami, teoretycznym brakiem czasu i finansów na ich realizację. Naszą istotną cechą jest wytrwałość w dążeniu do wyznaczonego wcześniej celu. Najważniejsze jest to, że cel ten osiągamy, ale z uwzględnieniem pewnego systemu wartości. Najpierw jest dobro, wrażliwość i życzliwość względem innych. Nigdy nie stawiłyśmy się na mecie sprawiając po drodze komuś przykrość. Niestety niejednokrotnie doświadczamy tego ze strony innych ludzi i zdajemy sobie sprawę z tego, że świat z roku na rok jest trudniejszym miejscem do rozwijania swoich pasji.

Stąd pomysł na wyprawę rowerową „1500 km w poszukiwaniu dobra”. Dotychczasowe, co prawda krótkie wyprawy, pokazały, że na swojej drodze można spotkać ludzi życzliwych i wypada tę wartość pielęgnować. Nie będziemy korzystały z hoteli, hosteli czy pól namiotowych. Liczymy tylko i wyłącznie na napotkanych ludzi. Chcemy udowodnić, że nawet najmniejsza cząsteczka dobra puszczona w obieg do nas wraca i zmienia ten świat.

Zapytacie dlaczego rower? Bo to właśnie te dwa kółka i jazda na nich dają nam poczucie wolności i niezależności. W naszej opinii podróżowanie na rowerze to jedna z najlepszych, o ile nie najlepsza, forma poznawania nowych miejsc, obcowania z przyrodą i spotkania z nieznanym.

Za cel postawiłyśmy sobie motywowanie innych do działania, inspirowanie do bycia aktywnym. Chcemy zarażać jak najwięcej osób swoją pasją i przekonać, że nie ma rzeczy niemożliwych.

Szkoły są miejscem, które powinno kształtować naszą postawę względem drugiej osoby. Dlatego po powrocie pragniemy zorganizować prelekcje, na których pokażemy dzieciom i młodzieży, że nawet najmniejsza cząsteczka dobra puszczona w obieg do nas wraca i zmienia ten świat. Udowodnimy im również, że niezależnie od pochodzenia, sytuacji finansowej mogą spełnić swoje marzenie. Wystarczy, by ruszyły głową i wyszły poza schematy.

To właśnie ciekawość świata i chęć poznania granic własnych możliwości zaowocowały decyzją o podróży.
Podróży, która już dziś wywołuje w nas wielkie emocje i która spędza nam sen z powiek.