Fenomen Przełomu Dunajca wprost z wodnej kipieli – spływ pontonowy Sromowce

Fenomen Przełomu Dunajca wprost z wodnej kipieli – spływ pontonowy Sromowce

14 lipca, 2022 0 przez admin

Aktywne lato wbrew pozorom nie oznacza tylko całodziennych marszów czy zdobywania kolejnych szczytów – równie dobrze może być to spływ pontonem Pieniny, który zapewni wrażenia estetyczne i spory poziom adrenaliny. Ponadto zawsze to wypoczynek na świeżym powietrzu i w wyjątkowej pod względem turystycznym krainie!

Pieniny i Przełom Dunajca

Wiedziałeś o tym, że Przełom Dunajca to jedna z największych tego rodzaju atrakcji na świcie? Warto o tym przekonać się na własnej skórze, tym bardziej że tego rodzaju wypoczynek można połączyć z ekscytującym wydarzeniem, jakim jest spływ Dunajcem pontonowy.

Przełom Dunajca przebiega dokładnie w Pieninach pomiędzy Sromowcami Niżnymi a Szczawnicą. Jest to przyrodniczy fenomen, który zachwyca niezwykłymi zakolami rzeki Dunajec pomiędzy wysokimi ścianami skalnymi. Tym samym jest to trasa obfitująca zarówno w przeżycia estetyczne, jak i cielesne, o czym świadczy przyjemny dreszczyk na plecach – takie doświadczenie gwarantuje tylko spływ pontonowy Sromowce.

Wysoka Kaśka, Gruba Maryśka i Kudłata Maryśka – co to za bohaterki spływu pontonowego Dunajcem? – Przekonasz się o tym tylko w Pieninach. Ponadto spływ pontonem Pieniny to także wiele innych atrakcji zarówno na polskiej, jak i słowackiej stronie, które będziesz podziwiał w wyjątkowy sposób – ze środka wodnej kipieli Dunajca.

Jak wygląda organizacja spływu Dunajcem?

Spływ Dunajcem pontonowy to niezwykła przygoda, która przez organizatora dopięta jest na ostatni guzik. Trasa obejmuje spływ pontonem od Sromowiec Niżnych do Krościenka. Pontonem może płynąć grupa odważnych osób w liczbie od 6 do 10. Ponadto wraz z nimi zawsze płynie instruktor, który kieruje wyprawą, dba o pełne bezpieczeństwo i wyposaża uczestników w niezbędny ekwipunek i raczy ich także niezwykłymi opowieściami z Przełomu Dunajca. Cała wodna przygoda trwa koło dwóch godzin i mieści się w budżecie każdego turysty. Po zakończeniu spływu można liczyć na transport oferowany przez organizatora.

Dunajec i Pieniny – to musi zobaczyć każdy!

Jeśli lubisz aktywny i ekscytujący wypoczynek, ale niekoniecznie muszą to być tylko własne nogi lub rower, to w Pieniach skorzystaj z tej wyjątkowej przygody, jaką jest spływ pontonowy Sromowce. Dokładne informacje otrzymasz na stronie https://raftingalexia.pl/oferta/splyw-pontonowy/. Pamiętaj też, że Twój pobyt w Pieninach nie musi kończyć się tylko na atrakcji, jaką jest spływ pontonem Pieniny – Szczawnica oraz okoliczne górskie miejscowości oferują również wiele innych rozrywek w otoczeniu niezwyklej przyrody – tego zakątka Polski zdecydowanie nie można pominąć!