Podróżowanie staje się łatwiejsze dzięki sakwom rowerowym

Podróżowanie staje się łatwiejsze dzięki sakwom rowerowym

10 lipca, 2022 0 przez admin

Internetowy sklep rowery ma w swoim asortymencie rozmaite, to samo dotyczy przeróżnych akcesoriów rowerowych. Jeśli ktoś lubi podróżować jednośladem, planuje dłuższą wycieczkę, to warto wyposażyć się w sakwy. Służą one do bezpiecznego przewożenia bagażu, stanowią świetną alternatywę dla plecaka i klasycznego bagażnika. Sakwy rowerowe zwiększają komfort podróżowania, chronią zawartość przed działaniem niekorzystnych czynników atmosferycznych. Zmniejsza się także ryzyko zgubienia bagażu. Warto wobec tego dobrze przygotować się na dłuższą wycieczkę. Mając sakwy, możliwe staje się zabranie ze sobą wszystkich niezbędnych rzeczy.

Jak wybrać odpowiednie sakwy rowerowe?

W sprzedaży znajduje się wiele rodzajów sakw, poszczególne modele różnią się od siebie pod wieloma względami. Bardzo ważna jest oczywiście pojemność sakwy. Im będzie ona większa, tym więcej pomieści przedmiotów. Oczywiście nie należy przesadzać z wielkością, bo stanowi to dodatkowe obciążenie podczas jazdy. Zamiast jednej dużej sakwy zaleca się zakup kilku mniejszy. Będzie to wygodniejsze i ułatwi znalezienie poszczególnych rzeczy. Można też z łatwością posegregować przedmioty na prowiant i napoje, ubrania, akcesoria do noclegu na świeżym powietrzu itd. Na krótką wycieczkę wystarczy jedna sakwa o pojemności 20 l, która pomieści niezbędne rzeczy. Jeśli ktoś planuje rozłożyć namiot i spać w śpiworze, to będzie potrzebował dodatkowej sakwy. Jej budowa także ma znaczenie, należy mieć na uwadze sposób mocowania sakwy, możliwość konfigurowania bagażu. Istotny staje się szybki montaż i demontaż. Sakwy można mocować zarówno przy kierownicy, jak i na bagażniku tylnym. Przy sporej ilości bagażu warto mieć także sakwy boczne.

Czym kierować się przy ich zakupie?

Podczas wybierania sakwy znaczenie ma to, z jakiego została ona wykonana materiału. Godne polecenia będą modele poliestrowe, poliamidowe i wzbogacone o warstwę ochronną. Istotne jest to, aby sakwy były wodoodporne, dzięki czemu nie dojdzie do zamoczenia zawartości w przypadku opadów atmosferycznych lub wpadnięcia w kałużę. Warto poszukać modeli z pokrowcem przeciwdeszczowym w zestawie. System mocowania także ma znaczenie. Najczęściej spotykane są sakwy montowane na paski z rzepami, z systemem haków lub szybkiego montażu. Z praktycznych dodatków wymienić można wewnętrzne i zewnętrzne kieszenie oraz odblaski. Bogaty i zróżnicowany asortyment oferuje sklep rowerowy online dostępny pod adresem https://sklep.rowery.pl/. Można wyposażyć się w rozmaite akcesoria rowerowe, w tym sakwy. W ofercie znajduje się także szereg innych gadżetów, które są niezwykle przydatne podczas podróżowania jednośladem.